KÖVESS MINKET FACEBOOKON

Forma 1

Bahrein GP: Leclerc nyerte a 3. szabadedzést, 8 tizedes hátrányban a Mercedes

A Bahrein GP harmadik szabadedzését a monacói Charles Leclerc nyerte csapattársa a német Sebastian Vettel előtt, a brit Lewis Hamilton a Mercedes-szel majdnem nyolc tized másodperc különbséggel a harnadik.

Az edzés felénél Lewis Hamilton révén a Mercedes állt az élen, majd nem sokkal később az utolsóként gyors kört futó Max Verstappen szerezte meg a képzeletbeli dobogó tetejét 1:30.959-es körével – azonban ez csak ideiglenes volt, mint a végén kiderült.

A Ferrari 20 perccel az edzés leintése előtt újra kigurult a boxból, ezúttal friss lágy gumikon, így egyre jobban látszik, hogy alternatív versenystratégiával készülnek. Előnyük pedig a pénteken mutatottnál is jelentősebb volt:Charles Leclerc 1:29.569-es ideje 1.390 másodperccel bizonyult jobbnak, mint a korábban az élen álló Verstappené.

A pénteken keveset mutató Alfa Romeo Racing Kimi Räikkönen rutinjával a tizenegyedik, míg Antonio Giovinazzi rutintalanságával a tizennyolcadik pozícióban fejezte be a gyakorlást.

Továbbra sem találja a tempót Daniel Riccardo, az ausztrál a 16. helyen érkezett a másik Renault-val, míg a mezőny végén a nagyon gyenge Williams kullogott.